Yeni Başlıyoruz…

 

Bir süredir yaz(a)mıyordum.  Suçluluk duygusu ağır basıyor yazmadığım zamanlarda bloğun yüzünü dahi açamıyorum 🙂

Uzun zaman sonra güzel bir haber için tarihe not düşme düşüncesiyle tekrar yazma ihtiyacı hissettim.

Eros Pırlanta’nın gelişiminden ve başarılarından geçmiş yazılarımda bahsetmiştim. 1 ve 2   Ekip olarak, yine bir dönüm noktasındayız. Eros Pırlanta’nın ilk fiziki mağazasını Kuyum ve Pırlanta’nın kalbi  Kapalıçarşıya açıyoruz ( son hazırlıklar bitmek üzere) Çok şık Beyaz ve Turkuaz renklerin yani kurumsal renklerimizin ağırlıklı olduğu bir mağaza oldu. – Herkesi bekleriz :)-

www.erospirlanta.com

Bu sadece bizim için değil bizim kategori özelinde online’da iş yapanlar için önemli bir gelişme çünkü; Bizim kategorimizde Online bir girişim olarak başlayıp Fiziki mağaza açan ilk ve tek Online Pırlanta Mağazası ErosPırlanta.com oldu.

İnternet iş modelini sürdürmeye devam ediyoruz  kuşkusuz ‘asıl işimiz’ internet. Online ve Fiziki mağazaları birbirini besleyecek şekilde kurgulamaya başladık. Amacımız müşteri odaklı farklı kurgular,ürünler ve uygulamalar geliştirmek.

Sonuç olarak, 1,5 senemizi doldurmadan ciro’da milyon TL seviyesini çoktan geçtik  fiziki bir de mağaza açtık. Önemli gelişmeler yaşadık bizi daha da heyecanlandıran  nokta yeni başlıyor olmamız. Bu senenin ikinci yarısında Çok önemli içerik ve teknoloji yatırımı yapmaya hazırlanıyoruz.

Yani çok daha yoğun ve öğretici bir döneme giriyoruz.

 

Bu yazı’nın ulaştığı her yerde aynı ekosistemi paylaştığımız tüm ‘internetçilere’ sesleniyorum. Eğer bir projeniz varsa,makale yazmak, haber yazmak sizi bir konuda uzmanlaştırmaz ya da projenizi hayata geçirmez.

Aslolan ”yapmaktır”

Tony Wagner’in dediği gibi,

Dünya ne bildiğinizle ilgilenmiyor. Dünyanın umrunda olan bildiklerinizle neler yaptığınız.